117 години от рождението на Джон Атанасов
На 2 октомври 2020 г. в гр.Ямбол и в с.Бояджик бяха отбелязани 117 години от рождението на Джон Атанасов
Организатори на проявите и тази година бяха: НТС – Ямбол, Община”Тунджа”, РУО– Ямбол, ПМГ „Атанас Радев”, ОСК”Тунджа” Ямбол, ОП”Паркове и зони за отдих и спорт”- Ямбол, Кметство - с. Бояджик, НЧ”Джон Атанасов-1928” - с.Бояджик, ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” - с.Бояджик
Денят започна с полагане на цветя пред „О”-релефа на Джон Атанасов, поставен на фасадата на Дома на науката и техниката в гр.Ямбол, който носи неговото име.
В 09.30 часа беше даден стар на VІІІ-я лекоатлетически крос
„Джон Атанасов – бащата на компютъра”, който се проведе в Градската градина в гр.Ямбол. Участие взеха учениците от 11 училища от общините Ямбол и „Тунджа”. Приветствие към участниците поднесоха Еенчо Керязов – зам.кмет на Община Ямбол и Милен Михайлов – управител на НТС – Ямбол.
Свои ученици изпратиха училищата:
НУ ”Св.Св.Кирил и Методий” – Ямбол
ОУ”Христо Смирненски”
ОУ „Любен Каравелов” Ямбол
СУ ”Св.Климент Охридски” – Ямбол
ОУ ”П.Р.Славейков” – Ямбол
ПГ ”Васил Левски” – Ямбол
ПМГ ”Атанас Радев” – Ямбол
ЕГ „Васил Карагьозов” Ямбол
ОУ ”Св.Св.Кирил и Методий” – с.Бояджик
ОУ ”Св.Св.Кирил и Методий” – с.Веселиново
СУ „Паисий Хилендарски” с.Скалица
Участниците бяха в три възрастови групи: 3 – 4 клас, 5 – 6 клас и 7 – 8 клас, съответно момичета и момчета, които се класираха така:
Момичета 3-4 клас
1. Ивет Александрова – ОУ „Л.Каравелов” - Ямбол
2. Марая Стоянова – ОУ „Л.Каравелов” - Ямбол
3. Янка Божанова – ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” – Веселиново
Момчета 3-4 клас
1. Стилиян Сотиров – ОУ”П.Р.Славейков” – Ямбол
2. Габриел Владев – НУ„Кирил и Методий” Ямбол
3. Мартин Тодоров – ОУ „Л.Каравелов” - Ямбол
Момичета 5-6 клас
1. Дарина Георгиева – ПМГ”Атанас Радев” – Ямбол
2. Таня Алиай – ОУ „Л.Каравелов” - Ямбол
3. Глория Колева – ОУ „Л.Каравелов” - Ямбол
Момчета 5-6 клас
1. Панайот Симеонов – СУ”Св.Климент Охридски” – Ямбол
2. Павлин Иванов – СУ”Св.Климент Охридски” - Ямбол
3. Илия Тодоров – ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” – с..Веселиново
Момичета 7-8 клас
1. Преслава Тодорова – ОУ”П.Р.Славейков” – Ямбол
2. Деляна Начева – ПМГ”Атанас Радев” – Ямбол
3. Даниела Христова – СУ”Св.Паисий Хилендарски” – с.Скалица
Момчета 7-8 клас
1. Божидар Иванов – ЕГ”Васил Карагьозов” – Ямбол
2. Йордеан Грудев – СУ”Св.Климент Охридски” – Ямбол
3. Ивайло Куртев – ПГ”Васил Левски” – Ямбол
Наградите на победителите бяха осигурени от НТС – Ямбол.
Празникът продължи в Дома на науката и техниката „Джон Атанасов” в град Ямбол. В 11.30 часа започна традиционното XVI-то по ред регионално състезание по информационни технологии в две направления.
В първото направление „Мултимедия” бяха представени презентации на тема
„Аз и компютъра”.
Във второто направление „Мултимедийни приложения”бяха представени презентации на тема
„Компютъра в бъдещето”.
В двете направления участваха 18 ученици от 9 училища от Ямболска област:
ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” - с.Бояджик
СУ”Св.Паисий Хилендарски” - с.Скалица
ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” - с.Веселиново
СУ”Пейо Яворов” - гр.Стралджа
ОУ”Св.Паисий Хилендарски” - с.Роза
ОУ „Николай Петрини” гЯмбол
ПГ”Васил Левски” - Ямбол
ПСАГД „Кольо Фичето” Ямбол
ПТГ „Иван Райнов” Ямбол
Комисията от специалисти – Анна Богданова от ПМГ”Атанас Радев” - гр.Ямбол, Янка Михалева от СУ ”Св.Климент Охридски” – гр.Ямбол, Спаска Петкова от ОУ „П.Берон” гр.Ямбол класираха участниците така:
Направление „Мултимедия”
Първо място – ИВЕЛИНА МИЛЕНОВА МИЛЕНОВА – СУ”П.К.Яворов” – Стралджа
АТАНАС ПАНАЙОТОВ ПАНАЙОТОВ - СУ”П.К.Яворов” – Стралджа
Второ място – ДЕНИЦА МОНЧЕВА СТЕФАНОВА – ОУ”Св.П.Хилендарски” – с.Роза
НОНА МИХАЙЛОВА РУСЕВА
Трето място – ГЕОРГИ ДИМИТРОВ ЖЕЛЕВ - СУ”Св.П.Хилендарски” – с.Скалица
ЖЕЛЬО ДИМИТРОВ ЖЕЛЕВ - ОУ”Св.П.Хилендарски” – с.Скалица
Четвърто място – ВИКТОРИЯ ДАОНИЕЛОВА ДИМИТРОВА - ОУ”Св.Св.Кирил и
Методий” - с.Бояджик
- МАРИЕТА ДАНИЕЛОВА ДИМИТРОВА- ОУ”Св.Св.Кирил и
Методий” - с.Бояджик
Пето място – АНАСТАСИЯ С. АНГЕЛОВА – ОУ „Н.Петрини” – Ямбол
- ИВЕТЕЛИНА П. ПАНАЙОТОВА – ОУ „Н.Петрини” – Ямбол
Шесто място – ДИМИТЪР АНГЕЛОВ БОРИСОВ - ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” с.Веселиново
- НИКОЛАЙ АСЕНОВ ПАВЛОВ - ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” с.Веселиново
Направление „Мултимедийни приложения”
Първо място – АНДРЕЯ АНДРЕЕВА АНДРЕЕВА – ПГ”Васил Левски” – Ямбол
ЙОАНА РУСЕВА РУСЕВА– ПГ”Васил Левски” – Ямбол
Второ място – БОЖИДАР ДИМИТРОВ - ПТГ”Иван Райнов” – Ямбол
ДЕНИС ИВАНОВ ДИНКОВ - ПТГ”Иван Райнов” – Ямбол
Трето място – ВЕНЕЛИНА ХПРИСТОНВА ХРИСТОВА – ПТГ”Иван Райнов” – Ямбол
ЙОРДАНКА КОСТАДИНОВА ГЕНКОВА - ПТГ”Иван Райнов” – Ямбол
Наградите бяха осигурени от Община „Тунджа” и НТС – Ямбол и връчени от г-н Георги Георгиев кмет на Община Тунджа и Милен Михайлов – управител на НТС - Ямбол.
И тази година в честването се включи и ПМГ”Атанас Радев” - Ямбол. Г-н Евгений Иванов - директор на гимназията, организира велопоход от гр.Ямбол до с.Бояджик, в който участваха ученици от училището.
На честването присъстваха:
Волен Дичев – зам.областен управител
Стойка Димитрова – зам.областен управител
Георги Георгиев - кмет на Община”Тунджа”
Нели Славова – председател на общински съвет Община „Тунджа”
Милен Михайлов – управител на НТС -Ямбол
инж.Ангел Ангелов – член на УС на НТС – Ямбол
Елена Маджарова – кмет на с. Бояджик
След приключване на състезанието бяха положени цветя пред паметника на Джон Атанасов на площада в с.Бояджик.
|